Pagrindinis » Straipsnių archyvas

Kas yra klaidos, kokios jos ir kodėl žmonės taip dažnai kalba apie tai, kad suklysti galima, nes tai - žmogiška? - Įdomus atvejis. O ar iš tiesų esame tokie nekontroliuojami ir priklausomi tik nuo situacijos, kaip kad deklaruojame?

... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 2302 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Birželis-16 | Komentarai (2)


Santykiai tarp žmonių kartais tokie sudėtingi, kad tam, kad rastum pusiausvyrą, kartais reikia sustoti ir apsidairyti - aplinka, kurioje esame mus įtakoja kur kas labiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Įdomus fenomenas, - neseniai teko susipažinti su naujais žmonėmis, kurie ir vėl patraukė mano dėmesį. Kažkodėl vis dažniau ir dažniau pradedu žmones lyginti su daiktais: kuo žmogus sudėtingesnis, jo charakteris įvairiapusiškesnis, dvasiškai turtingesnis, tuo labiau jį galime lyginti su sudėtingu mechanizmu, kuo žmogus paprastesnis, tuo jis labiau panašus į elementarų kūrinį. Skamba kiek banaliai - kils klausimas, o kokiam mechanizmui galiu priskirti save? - ar esu sudėtingas, ar esu paprastas? - negaliu kalbėti už tuos, kurie skaito mano mintis šiame puslapyje, negaliu žinoti, tačiau vien tai, kad Tavo akys bėgioja šiomis eilutėmis, jau šį bei tą pasako apie Tave. Tačiau... neapsigaukime.

Panagrinėkime paprastus dalykus - kokie žmonės yra laimingesni, - tie kurie yra atviri ekstravertai, ar tie, kurie uždari intravertai. - sakysite, kad tie, kurie yra atviresni? Ar išreiškiant jausmus, būnant nuoširdžiu, visada gali būti suprastas ir gerbiamas? Ar nuo to priklauso asmeninė laimė, sveikata.. gyvenimo kokybė? - tikriausiai jau nebeskubėsite su šiais teiginiais sutikti.

Grį ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1156 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Birželis-07 | Komentarai (11)


Jei visada galėtumėme šypsotis, nepykti ir priimti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesmer
kti kitokių nei esame patys, ar tada galėtumėme sakyti, kad esame tolerantiški? Galbūt. Tačiau priežastis, kodėl nekenčiame aplinkos labiau nei turėtumėme yra visai kitokia, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kiekvieną dieną skaitau žinias internete, vartau laikraščius, klausau žinias radijo imtuve, žiūriu informacines laidas TV ekrane - tendencijos nekinta. Girdžiu tik tai, kas gali sukrėsti pasaulį, kas nepataisomo, blogo nutiko mūsų valstybėje, ar kaip sprendžiamas eilinis palestiniečių konfliktas dėl pažadėtosios žemės. Nejučia susimąstau, o ką dar būtų galima pranešti per žinias, apie ką rašyti, jei ne apie tai, kas vyksta sukrečiančio - kam būtų įdomu girdėti apie gėrį skleidžiančias organizacijas, apie išgelbėtus vaikus Afrikoje?  Apie tai niekas nekalba, bet tiesiog rėkte rėkia apie tai, kad kiekvieną dieną toje pačioje Afrikoje iš alkio miršta tūkstančiai vaikų... kaip jiems blogai, nejučia pagalvojame ir paglostome savo sotų pilvuką.

Visos žinios, visi konfliktai kyla dėl tam tikrų žmonių nepasitenkinimo konkrečiu veiksniu. Septintam dešimtmetyje buvo pla ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 773 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-28 | Komentarai (2)


Kiekvienas esame unikalus, savotiškas, gamtos sutvertas individas, kiekvienas apdovanotas tam tikromis savybėmis, kurių neturi niekas kitas pasaulyje. Dviejų vienodų žmonių nėra, esame lyg atskiros respublikos turinčios savą Konstituciją ir įstatymus. Kiekvieną  dieną kalbamės su savo vidiniu pasauliu, tai lyg dialogas su savimi nuo kurio priklauso viskas - laimė, džiaugsmas ir pasitenkinimas gyvenimu, nors ir gyvename aplinkoje, kurioje daug makroveiksnių įtakojančių vidinę žmogaus mąstysenos struktūrą, bei požiūrį į save, kaip į asmenybę visuomenėje.

Natūralu, kad kuo
lengviau esame pritampantys prie aplinkos, labiau tapatiname save su kitais ir priimam kitus tokiais, kokie jie yra, tuo lengvesnis ir paprastesnis atrodo pasaulis, tuo mažiau generuojasi konfliktų su savimi. Ko gero, tik nedaugelis žmonių yra patenkinti tuo kas vyksta jų asmeniniame, visuomeniname gyvenime - juk beveik kiekvienas iš mūsų susimąstome apie tai, kad labai daug ko norėtumėme šią akimirką, tačiau ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 747 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-16 | Komentarai (8)


Tikriausiai kiekvienas pažįstame žmogų, kuris savo gerumu, nuoširdumu bei noru atiduoti save, bei taip vadinamus "paskutinius marškinius", pavergė aplinkinių širdis. Tokiems žmonėms niekada netrūksta draugų, nes jie kompanijoje yra mėgiami dėl savo paprastumo ir gerumo. Šiuo atveju gerumas pasižymi tuo, kad tokios pražūtingos ydos kaip pavydas, gobšumas, dviveidiškumas, nepagarba kitam žmogui, jiems yra svetimos.

Materija tokiems žmonėms yra niekas, palyginti su dvasiniu penu, kurį jie gauna dalindami save pasauliui už tai nieko nereikalaudami ir neprašydami. Kodėl jie taip elgiasi? - koks motyvas skatina žmones tokiais būti, tokiais tapti?

Teorija apie tai, kad labai dažnai fizinis žmogaus atvaizdas turi ryšį su jo charakteriu, ne kartą yra pasitvirtinusi, tiesiog žmonės, kurie fiziškai yra patrauklesni, skiria mažiau dėmesio savo dvas
iniam kapitalui, ir šiuo atveju iš dailios, figūringos merginos ar dailaus aukšto vaikino, vargu ar susilauksime nuoširdumo, atsidavimo, altruizmo vardan kitų, bent jau tokio, kurį gali duoti ne taip likimo apdovanoti žmonės.

Realizacija savęs ten, kur geriausiai galima save realizuoti, bei liberalus, tolerantiškas požiūris į vi ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1026 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-06 | Komentarai (4)


Vai
kščiojau Vingio parku, džiaugiausi bundančia gamta ir staiga prisiminiau vieną frazę, sakytą man tikybos mokytojo prieš dvylika metų.  Ji buvo ištarta po to, kai su juo įsivėliau į lab ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Vyras ir moteris | Peržiūrų: 962 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Balandis-27 | Komentarai (0)


"Kiek aš daug nežinau.. aš net nežiūriu televizoriaus, neskaitau žinių, nieko nežinau apie politiką, aš net nežinau kas vyksta už mano kambario durų... kodėl?.." - pažįstama? Normalu, kadangi ten, kur esate dabar, jus pilnai tenkina. Nekeliate sau iššūkių, nenorite niekur judėti, nieko daryti, Jūs pasitenkinate bendravimu su Jus supančiais žmonėmis ir vadinate tai hobiu, pramoga, malonumu... Jums laimės formulė visai kitokia, - užtenka tik kvėpuoti, kad pajusti gyvenimo teikiamą malonumą, jaustis kažkam reikalingu ir svarbiu. Ir tuo apsiribojate.


Iš tiesų, kartais stebiuosi tokiu žmonių mąstysenos modeliu, tačiau pažvelgęs šiek tiek tolėliau savo pažįstamų rato, pamatau dar įdomesnes  tendencijas: moteriai, kuri turi mylimą vyrą, šeimą, paprastai nieko gyvenime daugiau nereikia ir retą kurią domina gyvenimo vingiai, subtilumai, nesusiję su jos siauru artimų žmonių ratu, nes ji mato savo pagrindinę pareigą: pasirūpinti šeima, savo vyru, būti greta jo ir nepaleisti nė akimirkai. O visa kita, tai tik kažkur, kažkam egzistuojanti Visata su savo žvaigždėmis ir planetomis.

Iš tiesų, šiuo atveju draugų vaidmuo, palyginti su viengungystės metais, sumažėja iki minimumo, o ir labai da ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1148 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Balandis-22 | Komentarai (6)


Kiek kainuoja atvirumo, nuoširdumo akimirka? Kiek kainuoja šypsena, kiek kainuoja koketiškas žvilgsnis arba beviltiškos pastangos pakeisti pasaulį, aplinkinius žmones? - ar daug minčių kyla po to, kai susitinkame su senu draugu ar drauge ir nejučia pradedame galvoti, kad viskas, kas mus supa, yra niekas palyginti su jausmais?


Žiūrėjau filmą, jame išgirdau žodžius, kurie skambėjo taip: "Ar svarbūs pinigai, ar svarbu tai, kas vyksta, juk svarbiausia gyvenime yra jausmai...". Susimąsčiau. Kiek daug tuose žodžiuose tiesos. Juk žmogus, kuris sėdi šalia, kartais gali būti vien tik šešėliu, kuris tik akimirką šmėstelėja gyvenime, o kitą akimirką suvoki, kad visas pasaulis sukasi vien tik apie jį.
... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Vyras ir moteris | Peržiūrų: 715 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Balandis-14 | Komentarai (2)


Inercija. Laikrodis tiksi, o kartais atrodo, kad net sustoja. Draugų, pažįstamų gyvenimai lekia pro šalį, o kasdienybė ir rutina, atrodo, atima visas galimybes iš tikrųjų jaustis laimingam.

Kantrybės kantrybės... ir vis neišeina, vis negali rasti sau tinkamo žmogaus. Aplink daug vienišų sielų, kurios šaukia skirtingais balsais, bet visos ištroškusios meilės, šilumos. Vienos mažiau, kitos daugiau, bet visi turi vieną ir tą patį tikslą.

Vienas vyras netinka, kodėl, net nežinau... o štai šitas , naaaa jis kažko netraukia manęs, o gal štai jis, o taip.. o kokios akys, koks žvilgsnis. O kokios mintys. Mes tokie panašūs, bet kas.. kodėl?.. aš juk taip noriu, labai, bet nesigauna. Ar aš jam nepatinku? Juk vos prieš akimirką man atrodė, kad tuojau tuojau jis bus mano, bet vėl nesėkmė...

Kaip sunku, kokie vieniši vakarai, pavasaris už lango, taip norisi vakarus leisti mylimo žmogaus glėbyje, romantiškai vaikščioti, kalbėtis apie svajones, apie ateitį... bet nėra su kuo, štai, eina vaikinas, gal jį užkalbinti? - Gal tai jis? Aaaaa... viena mergina jau įsikibo jam į parankę, vėl ne tai...

Kur gi, tu, mano mylimasis? - Aplinkiniai sako, kad reikia laiko, reikia kantrybės, kad tas vienintelis ateitų, įžengtų į mano gyvenimą, bet jo nėra vis nėra... labai sunku laukti.

Ko gero, panašiai jaučiasi ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Vyras ir moteris | Peržiūrų: 684 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Balandis-07 | Komentarai (3)


Kažkada galvojau, kad visas gyvenimas ir poreikiai priklauso nuo to, kaip patys žiūrime į susiklosčiusią situaciją ir kaip jaučiamės joje, bet po tam tikrų įvykių, savo nuomonę pakeičiau.

Vis dėl to, ne visada viskas priklauso nuo globalių poreikių, jie gali kisti priklausomai nuo aplinkos, ji - pagrindinis pokyčių katalizatorius. Emocinė būsena, bei socialinė aplinka, kurioje gyvename, veikia kur kas labiau nei konkretūs fiziniai poreikiai. Įsivaizduokime situaciją:  esame negyvenamoje saloje, aplink nėra nė gyvos dvasios. Maisto ir vandens pakanka, tačiau neturime su kuo pasidalinti savo mintimis, tiesiog nėra su kuo pasikalbėti. Ar tokioje situacijoje galvosime apie karjerą, statusą visuomenėje, savo asmenybės tobulinimą, galų gale sveikatą ir kitus savaime suprantamus poreikius, kuriuos paprastai turime gyvendami civilizuotame pasaulyje? - susiklosčiusi kritinė situacija diktuoja visai kitokias taisykles ir tam tikrus poreikius sumažina iki minimumo.

Kad gyvenimas būtų laimingas, turime užtikrinti standartinius poreikius:
  1. Sveikata;
  2. Finansinė būklė;
  3. Meilės ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Penas sielai | Peržiūrų: 1244 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Balandis-02 | Komentarai (6)

« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 13 14 »