Pagrindinis » Darbas su savimi

Dažnai kalbam
e apie tai, kokie žmonės mus supa, su kuriais bendraujame dažniau, o su kuriais rečiau, bet vis dėl to, vienus vadiname pažįstamais, o kitus draugais. O kaip atskiriame tuos tikruosius draugus nuo tų, kurie verti vadintis tik pažįstamais?

Draugas – žmogus, kuriuo gali besąlygiškai pasitikėti, kuris bet kada išties tau ranką kai būsi pačioje giliausioje duobėje, tai tas žmogus, kuris duos nukirsti savo dešinę ranką, kad išgelbėtų tavo gyvybę, tai tas, su kuriuo nebijotum eiti į kalnus ir žinotum, kad atėjus lemiamam momentui, jis pirmas suskubs ištiesti pagalbos ranką, kad ištrauktų tave kybantį virš bedugnės krašto, tai toks žmogus, kuriam gali pasirodyti silpnas ir nebijoti, kad jis tave už tai pasmerks, tai toks žmogus, kuris pats pirmas pasakys, jog eini neteisingu gyvenimo keliu, tačiau gerbs tavo pasirinkimą, jei jis ir atrodys neteisingu.  – ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 732 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Lapkritis-30 | Komentarai (2)


Kontroversiškas teiginys, kad „man nebesvarbu, ką apie mane galvoja kiti žmonės“ dažnai sukelia tam tikrų minčių ir net gi prieštaravimų žmogaus prigimčiai būti visuomenės dalimi, gyventi bendroje aplinkoje ir priklausyti bendruomenei. Paprastai žmonės, kurie deklaruoja, kad jų gyvenimas yra skirtas tik jiems patiems ir aplinka neturi įtakos jų gyvensenai, dažnai net nenori pripažinti, kad tai, kuo jie yra šiandieną yra būtent aplinkinių įtakos padarinys.

Kada žmogus pradeda kalbėti apie tai, kad jam neberūpi ką apie jį galvoja draugai, artimieji? – ko gero, pagrindinė priežastis yra ta, kad tie draugai, pažįstami pradeda nesuprasti ir nepalaikyti konkrečios asmenybės veiksmų ar elgesio, kuris prieštarauja bendroms moralinėms ar kitoms, galbūt ir išankstinėms nuostatoms. Žmogus tarsi atsiriboja nuo išorinio pasaulio nematoma siena gyvendamas pagal skirtingą, nei jį kritikuojančių žmonių pasaulio suvokimą.

Man teko susidurti su ne vienu atveju, kuris pasireiškė atsiribojimu nuo aplinkos ir labai aiškiu pareiškimu, kad „man nėra svarbi aplinkinių žmonių nuomonė, nes aš esu stiprus žmogus“. Kitaip šią frazę būtų galima perfrazuoti taip: „jei manęs nesuprantate, tai reiškia, kad aš ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1092 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Spalis-18 | Komentarai (0)


Neseniai teko susipažinti su taip vadinama amerikietiškąja gyvenimo filosofijos versija, kuri labai skiriasi nuo mūsų, europietiško požiūrio į save ir supantį pasaulį. Esmė tame, kad JAV žmonės mokomi džiaugtis gyvenimu, kuo dažniau šypsotis ir rodyti savo teigiamas emocijas, žinoma, jų šypsenos dažnai slepia visai kitokius jausmus, tačiau paprastai mes priimame tai, ką matome, kitaip sakant vizualinis kontaktas su žmogumi suteikia pirminę, labai svarbia informaciją. Jei ieškosime tame nuoširdumo - gal būt teks ir nusivilti, tačiau...

Kaip būti laimingam ir šauniam? Kaip surasti savo kelią ir kaip juo eiti tiesiai į tikslą? - aktualūs klausimai kiekvienam žmogui.
Kaip tai suvokiama JAV - pagrindinis lozungas, kurį privalo turėti kiekvienas žmogus yra gyventi taip, kad jaustumeisi, kad būtum Žvaigždė. Kitaip sakant, gyvenimo būdas, poelgiai visada turi būti tokie, kad visada būtum dėmesio centre.


Kada esame dėmesio centre? - Tada, kai mūsų poelgiai yra kitokie, nei visų kitų li
kusių žmonių. - Visuomenė atkreipia dėmesį į kitokius žmones nei yra patys, tik ne vis ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 684 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Rugpjūtis-27 | Komentarai (0)


Atrodo, kad komunikabilumas yra viena labiausiai vertinamų asmens savybių. Bendraujantys, daug kalbantys ir mėgstantys tai daryti žmonės yra pageidaujami ne tik draugų kompanijose, bet ir darbovietėse. Tokie žmonės lengviau susiranda draugus, darbą, nei tie, kurie negali pasigirti dideliais komunikacijos gabumais. Ne paslaptis, kad ilgą liežuvį turintiems žmonėms labiau sekasi bendraujant ir su priešinga lytimi. Tai atviri, tačiau ne visada nuoširdūs, dažniausiai sangviniko arba choleriko tipo žmonės. Bet bendraudami su pakalbėti ir atvirauti mėgstančia asmenybe privalome žinoti apie tam tikrus faktus...
 
- Kuo daugiau kalbi - tuo daugiau pasakai. Tai ne tik komunikacija, tai taip pat ir informacijos skleidimas. Kalbama apie save, apie kitus... ir dažnai pasakoma tai, ko galbūt nereiktų pasakyti. Visada išlieka rizika, kad daug kalbantis žmogus prikalbės dalykų, kuriuos verčiau reiktų nutylėti. Paprastas pavyzdys gali būti dvi moterys, kurios mėgsta tarpusavyje pasikalbėti, jos gali valandų valandas taukšti  telefonu ar gerti kavą, dažnai tai būna kažkieno apkalbinėjimas ar asmeninio gyvenimo subtilumų atskleidimas, išliejami ne tik jausmai, bet ir emocijos. Be ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 744 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Rugpjūtis-17 | Komentarai (2)


Pjautuvas vienoje, o kūjis kitoje rankoje – tik pabandyk prieštarauti!

Valdinga asmenybė, tai tokia asmenybė, kuri nepakenčia prieštaravimų bei kritikos, nors pati mėgsta kritikuoti, labai dažnai kitus žmones laikanti kvailesniais už save ir taip bandanti nuslepti savo kompetencijos trūkumą. Tokiai asmenybei būdingas pagarbos kitiems žmonėms trūkumas. Bendraudamas su kitais žmonėmis, jis nemandagus, net grubus, tačiau labai griežtai nuolankus bendraudamas su viršininkais ar žmonėmis, kurie jam gali būti naudingi. – tipiniai vadovo autokrato asmenybės bruožai.

Labai dažnai susiduriame su savoka “kategoriška asmenybė” – o kas iš tikrųjų tai yra. Paprastai tai žmonės, turintys labai konkrečią, aiškią poziciją tam tikru klausimu ir besistengiantys bet kokia kaina ją apginti, dažnai neįvertindami susiklosčiusių aplinkybių. Paprastai tai organizuoti, veiklūs, į rezultatą orientuoti žmonės, kurie sau kelia labai a ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1570 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Birželis-25 | Komentarai (0)


Kas yra klaidos, kokios jos ir kodėl žmonės taip dažnai kalba apie tai, kad suklysti galima, nes tai - žmogiška? - Įdomus atvejis. O ar iš tiesų esame tokie nekontroliuojami ir priklausomi tik nuo situacijos, kaip kad deklaruojame?

... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 2302 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Birželis-16 | Komentarai (2)


Santykiai tarp žmonių kartais tokie sudėtingi, kad tam, kad rastum pusiausvyrą, kartais reikia sustoti ir apsidairyti - aplinka, kurioje esame mus įtakoja kur kas labiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Įdomus fenomenas, - neseniai teko susipažinti su naujais žmonėmis, kurie ir vėl patraukė mano dėmesį. Kažkodėl vis dažniau ir dažniau pradedu žmones lyginti su daiktais: kuo žmogus sudėtingesnis, jo charakteris įvairiapusiškesnis, dvasiškai turtingesnis, tuo labiau jį galime lyginti su sudėtingu mechanizmu, kuo žmogus paprastesnis, tuo jis labiau panašus į elementarų kūrinį. Skamba kiek banaliai - kils klausimas, o kokiam mechanizmui galiu priskirti save? - ar esu sudėtingas, ar esu paprastas? - negaliu kalbėti už tuos, kurie skaito mano mintis šiame puslapyje, negaliu žinoti, tačiau vien tai, kad Tavo akys bėgioja šiomis eilutėmis, jau šį bei tą pasako apie Tave. Tačiau... neapsigaukime.

Panagrinėkime paprastus dalykus - kokie žmonės yra laimingesni, - tie kurie yra atviri ekstravertai, ar tie, kurie uždari intravertai. - sakysite, kad tie, kurie yra atviresni? Ar išreiškiant jausmus, būnant nuoširdžiu, visada gali būti suprastas ir gerbiamas? Ar nuo to priklauso asmeninė laimė, sveikata.. gyvenimo kokybė? - tikriausiai jau nebeskubėsite su šiais teiginiais sutikti.

Grį ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1156 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Birželis-07 | Komentarai (11)


Jei visada galėtumėme šypsotis, nepykti ir priimti pasaulį tokį, koks jis yra ir nesmer
kti kitokių nei esame patys, ar tada galėtumėme sakyti, kad esame tolerantiški? Galbūt. Tačiau priežastis, kodėl nekenčiame aplinkos labiau nei turėtumėme yra visai kitokia, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kiekvieną dieną skaitau žinias internete, vartau laikraščius, klausau žinias radijo imtuve, žiūriu informacines laidas TV ekrane - tendencijos nekinta. Girdžiu tik tai, kas gali sukrėsti pasaulį, kas nepataisomo, blogo nutiko mūsų valstybėje, ar kaip sprendžiamas eilinis palestiniečių konfliktas dėl pažadėtosios žemės. Nejučia susimąstau, o ką dar būtų galima pranešti per žinias, apie ką rašyti, jei ne apie tai, kas vyksta sukrečiančio - kam būtų įdomu girdėti apie gėrį skleidžiančias organizacijas, apie išgelbėtus vaikus Afrikoje?  Apie tai niekas nekalba, bet tiesiog rėkte rėkia apie tai, kad kiekvieną dieną toje pačioje Afrikoje iš alkio miršta tūkstančiai vaikų... kaip jiems blogai, nejučia pagalvojame ir paglostome savo sotų pilvuką.

Visos žinios, visi konfliktai kyla dėl tam tikrų žmonių nepasitenkinimo konkrečiu veiksniu. Septintam dešimtmetyje buvo pla ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 773 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-28 | Komentarai (2)


Kiekvienas esame unikalus, savotiškas, gamtos sutvertas individas, kiekvienas apdovanotas tam tikromis savybėmis, kurių neturi niekas kitas pasaulyje. Dviejų vienodų žmonių nėra, esame lyg atskiros respublikos turinčios savą Konstituciją ir įstatymus. Kiekvieną  dieną kalbamės su savo vidiniu pasauliu, tai lyg dialogas su savimi nuo kurio priklauso viskas - laimė, džiaugsmas ir pasitenkinimas gyvenimu, nors ir gyvename aplinkoje, kurioje daug makroveiksnių įtakojančių vidinę žmogaus mąstysenos struktūrą, bei požiūrį į save, kaip į asmenybę visuomenėje.

Natūralu, kad kuo
lengviau esame pritampantys prie aplinkos, labiau tapatiname save su kitais ir priimam kitus tokiais, kokie jie yra, tuo lengvesnis ir paprastesnis atrodo pasaulis, tuo mažiau generuojasi konfliktų su savimi. Ko gero, tik nedaugelis žmonių yra patenkinti tuo kas vyksta jų asmeniniame, visuomeniname gyvenime - juk beveik kiekvienas iš mūsų susimąstome apie tai, kad labai daug ko norėtumėme šią akimirką, tačiau ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 747 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-16 | Komentarai (8)


Tikriausiai kiekvienas pažįstame žmogų, kuris savo gerumu, nuoširdumu bei noru atiduoti save, bei taip vadinamus "paskutinius marškinius", pavergė aplinkinių širdis. Tokiems žmonėms niekada netrūksta draugų, nes jie kompanijoje yra mėgiami dėl savo paprastumo ir gerumo. Šiuo atveju gerumas pasižymi tuo, kad tokios pražūtingos ydos kaip pavydas, gobšumas, dviveidiškumas, nepagarba kitam žmogui, jiems yra svetimos.

Materija tokiems žmonėms yra niekas, palyginti su dvasiniu penu, kurį jie gauna dalindami save pasauliui už tai nieko nereikalaudami ir neprašydami. Kodėl jie taip elgiasi? - koks motyvas skatina žmones tokiais būti, tokiais tapti?

Teorija apie tai, kad labai dažnai fizinis žmogaus atvaizdas turi ryšį su jo charakteriu, ne kartą yra pasitvirtinusi, tiesiog žmonės, kurie fiziškai yra patrauklesni, skiria mažiau dėmesio savo dvas
iniam kapitalui, ir šiuo atveju iš dailios, figūringos merginos ar dailaus aukšto vaikino, vargu ar susilauksime nuoširdumo, atsidavimo, altruizmo vardan kitų, bent jau tokio, kurį gali duoti ne taip likimo apdovanoti žmonės.

Realizacija savęs ten, kur geriausiai galima save realizuoti, bei liberalus, tolerantiškas požiūris į vi ... Skaityti toliau »
Prisegta:
Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 1026 | Sukūrė: markis | Data: 2009-Gegužis-06 | Komentarai (4)

« 1 2 3 4 5 6 7 »