Pagrindinis » 2012 » Spalis » 2 » Ar amžius įpareigoja elgtis kitaip?
10:07
Ar amžius įpareigoja elgtis kitaip?
Bėgant metams, stebint laidas TV ekrane, vis dažniau kyla klausimas, ar amžius įpareigoja žmones elgtis kitaip? Atsakymo vieno nėra, - ir taip, ir ne. Sakoma, kad senatvėje suvaikėjame, pradedame elgtis ne kaip suaugę, o kaip vaikai, tačiau ne apie tą amžiaus tarpsnį norisi padiskutuoti.

Sakykime, kad žmogui 50 metų, kaip reaguotumėte, jei jį pamatytumėte šokantį, šėliojantį mokyklos diskotekoje? Žinoma, kad pasirodys be galo keista ir neįprasta, bet vien dėl to, jog į mokykloje rengiamas diskotekas renkasi jauni žmonės, tiesiog mokyklos diskotekos kritinė masė nėra 50-mečiai. Žinoma, viskas būtų kur kas kitaip, jei diskotekoje daugumą sudarytų vyresnio amžiaus žmonės, tokiu atveju, mokinys tarp tokių asmenų atrodytų lyg penkiasdešimtmetis tarp mokinių. Tokiu atveju, žmogaus elgesį sąlygoja aplinka, kurioje jis yra, bet ne jo amžius.

Kita vertus, kas yra amžius? Visų pirma, tai žmogaus išvaizda – taip, kaip jis atrodo. Bėgant metams keičiasi ne tik mūsų veido bruožai, bet dažnai ir kūno linijos. Bet jei 50m. sulaukęs vyras atrodo lygiai taip pat, kaip atrodė būdamas 30m.? Reiškia, išvaizda jis niekuo neišsiskiria, reiškia, ji nieko neįpareigoja, tačiau nereikia pamiršti visuomenėje paplitusių stereotipų. Jei jaunesniam asmeniui yra atleidžiamos kai kurios gyvenimiškos klaidos dėl jo amžiaus, tai vyresniajam jos nebus taip paprastai toleruojamos dėl visuomenėje nusistovėjusių normų. Apskritai, jei atsižvelgsime į visuomenėje nusistovėjusias normas, pastebėsime, kad metams bėgant mūsų veiksmai bus vis labiau įspraudžiami į tam tikrus stereotipų rėmus.

Bene svarbiausias momentas bėgant metams, tai žmogaus mąstymo ir pasaulio suvokimo kitimas, kuris skiriasi nuo jaunesniųjų kartų. Vis dėl to, ne visais atvejais galima teigti, kad branda ateina žmogui senstant. Yra daug žmonių, kurie ilgus dešimtmečius savo viduje išlieka tokie patys, kokie buvo būdami 20m. Požiūrio kitimas, skirtingi gyvenimo etapai mus verčia elgtis kitaip, galvoti kitaip, gyvenimo keliu eiti apsiavus kitokiais batais ir vis dažniau atkreipti dėmesį į pakelėje stūksančius ženklus.
 
Taip, bėgant metams, didėja atsakomybė, atsakomybė prieš savo šeimos narius, prieš kolegas, prieš visuomenę, tai ir įpareigoja elgtis kiek kitaip.  

Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 713 | Sukūrė : markis | Įvertinimas: 0.0/0
Viso komentarų: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]