Pagrindinis » 2010 » Rugpjūtis » 4 » Lyg iš kitos planetos
15:22
Lyg iš kitos planetos

Žmonės, kurie mus supa, kurie yra aplink – tai visas mūsų gyvenimas ir pasaulis. Labai dažnai, jei sutinkame kitokį, ne visai mūsų pasaulėžiūrą atitinkantį žmogų, jį laikome kitokiu, laikome pašaliečiu, juo stebimės ir jo vengiame...

Ar galime teigti, kad kuo daugiau sutinkame skirtingų žmonių, kultūrų, tuo platesnį akiratį turime? Tam tikra prasme – taip, bet tik labai išskirtinais atvejais. Dažniausiai mes matome kitus žmones tokius, kokius norime matyti, be ne tokius, kokie jie yra iš tikrųjų. O jei to žmogaus negalime priimti tokiu, koks jis yra? Kas tada? 

Sprendžiant sudėtingus požiūrio ir pasaulėžiūros klausimus, tam tikra prasme esame įkaltini savo pasąmonėje, nes tai, kas yra už mūsų supratimo ribų mums yra taip stipriai svetima, kad mes to bijome. Galime prisiminti raganavimo atvejus Viduramžiais, kai vien dėl to, kad žmogus sugebėdavo padėti sergančiajam, jis būdavo apkaltinamas raganavimu ir sudeginamas ant laužo. Taip žuvo šimtai tūkstančių nekaltų žmonių visoje Europoje. Vardan ko?

Šiais laikais niekas žmonių nedegina ant laužų, bent jau civilizuotame pasaulyje, tačiau neapykanta kitokiems, nei esame patys vis dar labai gaji, ji niekur nedingo. Konservatyvus, šaltas ir atsainus požiūris, trumparegiškumas ir subjektyvus savęs vertinimas – pagrindinės ydos, neleidžiančios žmones priimti tokius, kokie jie yra. O kodėl juos, tuos kitokius, reikėtų priimti kaip normalius žmones?
 
Ar vyras – gėjus, moteris – lesbietė yra normalu? Ar kitatautis kalbantis sava kalba ir reikalaujantis savų teisių svetimoje valstybėje yra normalu? Ar tai, kad bažnyčia priima sprendimus, kurie ne visada sutampa su tikinčiųjų norais yra normalu? Skaudžios temos, bet vis dėl to, kas yra normalu?

Vieno atsakymo niekada nebus, bet daugeliu atveju normalu yra tai, kuo tikime, kuo gyvename ir kokį pasaulį, žmones esame įpratę matyti aplink save. Jei sutinkame kitokį žmogų, jei jis galvoja, elgiasi ar tiki kitaip, nei mes, jei jis net gi atrodo kitaip, ar jis yra vienas „iš mūsų" ar tik dar vienas ateivis iš kitos planetos?

Vis dėl to, nusistovėjusios visuomenėje normos dažniau verčia tarnauti nuvalkiotiems stereotipams, nei leidžia mėgautis gyvenimu ir leisti juo mėgautis kitiems.

Kategorija: Darbas su savimi | Peržiūrų: 575 | Sukūrė : markis | Įvertinimas: 0.0/0
Viso komentarų: 1
2010-Rugpjūtis-07 Spam
1. Aurimas
taigi nors tai ir nepopuliaru , bet reikia pazvelgti kai kada kitaip nei matai

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]